Przy wyborze lustra, oprócz jego designu i funkcjonalności, kluczowym aspektem jest jakość użytej do jego produkcji tafli. W naszej ofercie stawiamy przede wszystkim na najwyższą jakość. Używamy tylko tafli luster pochodzących od renomowanych dostawców, które charakteryzują się doskonałą klarownością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Wybierając nasze produkty, możesz być pewien, że inwestujesz w lustro, które nie tylko pięknie się prezentuje, ale także będzie służyło przez wiele lat bez utraty swoich właściwości. Wierzymy, że jakość jest kluczem do zadowolenia naszych klientów, dlatego nigdy nie idziemy na kompromisy w tej kwestii.

Co zrobić, aby dodatkowo przedłużyć życie lustra?

Lustra są nie tylko praktycznym dodatkiem do naszych wnętrz, ale także stanowią ważny element dekoracyjny. Szczególnie popularne w ostatnim czasie stały się lustra okrągłe, lustra bez ramy oraz lustra z oświetleniem. Jednakże, aby cieszyć się ich blaskiem przez długie lata, warto wiedzieć, jak skutecznie zabezpieczyć krawędzie lustra przed korozją.

Dlaczego korozja atakuje lustra?

Korozja krawędzi lustra, zwłaszcza w przypadku lustra bez ramy, jest najczęściej wynikiem działania wilgoci. W łazienkach, gdzie występuje duża wilgotność, problem ten jest szczególnie widoczny.

Lustra okrągłe a korozja

Lustra okrągłe, ze względu na swój kształt, mają mniej krawędzi narażonych na korozję w porównaniu z tradycyjnymi, prostokątnymi modelami. Niemniej jednak, warto pamiętać o regularnej pielęgnacji, aby zachować ich doskonały wygląd.

Zabezpieczanie lustra bez ramy

Lustra bez ramy to esencja nowoczesności. Jednak ich krawędzie są bardziej narażone na korozję. Dlatego warto zainwestować w specjalne preparaty zabezpieczające, które stworzą ochronną warstwę.

Jak dbać o lustra?

Lustra z oświetleniem, poza funkcją dekoracyjną, pełnią także praktyczne zadanie. Warto pamiętać, aby nie tylko dbać o same krawędzie, ale również o miejsce, w którym zamontowane jest oświetlenie, by nie dopuścić do korozji.

Sprawdzone metody zabezpieczania lustra przed korozją:

  1. Specjalistyczne preparaty: Na rynku dostępne są środki stworzone specjalnie w celu zabezpieczania krawędzi lustra. Warto zwrócić na nie uwagę podczas zakupów.
  2. Regularne czyszczenie: Unikanie pozostawiania resztek mydła czy innych środków chemicznych na krawędziach lustra.
  3. Olej parafinowy: Lekkie posmarowanie krawędzi lustra olejem parafinowym może pomóc w odpychaniu wilgoci i zapobieganiu korozji.
  4. Unikanie bezpośredniego kontaktu z wodą: Jeśli to możliwe, zaleca się unikanie bezpośredniego kontaktu krawędzi lustra z wodą, na przykład poprzez montowanie go w odpowiedniej odległości od źródeł wilgoci.
  5. Unikanie agresywnych środków czyszczących: Chociaż może to być kuszące, unikaj używania ostrych, korozyjnych środków czyszczących na lustrach. Mogą one zaszkodzić powierzchni i przyspieszyć korozję.
  6. Regularna kontrola: Sprawdzaj krawędzie lustra regularnie pod kątem pierwszych oznak korozji, aby móc szybko podjąć działania naprawcze.
  7. Wentylacja pomieszczenia: W łazience czy innych wilgotnych pomieszczeniach ważna jest dobra wentylacja, aby zapobiec kondensacji, która może przyczynić się do korozji lustra.
  8. Montowanie lustra na odpowiedniej wysokości: W łazience, lustra powinny być montowane z dala od źródeł wilgoci, takich jak wanna czy umywalka. Zapobiegnie to bezpośredniemu działaniu wody na krawędzie lustra.
  9. Dobrym pomysłem również jest rozważenie dokupienia do lustra maty grzewczej, która skutecznie zabezpieczy lustro przed zaparowaniem, oraz odprowadzi z niego nadmiar pary wodnej, co zdecydowanie wpłynie na przedłużenie żywotności lustra. Więcej o matach grzewczych możesz przeczytać tutaj --> “Maty Grzewcze

Podsumowanie

Bez względu na to, czy wybierasz lustra okrągłe, lustra bez ramy czy lustra z oświetleniem, odpowiednie zabezpieczenie krawędzi przed korozją gwarantuje, że Twoje lustro posłuży Ci przez wiele lat. Pamiętaj o regularnej pielęgnacji i odpowiednich środkach zabezpieczających, a Twoje lustro zawsze będzie wyglądało jak nowe.

Lustro Sereni organiczne