Z okazji gorączki zakupowej zwanej “Black Week” i do nas dotarły rabaty promocyjne %

finałowa oferta promocyjna

Śpieszcie się, nasza promocja trwa od 29 listopada do 2 grudnia na hasło “blackweek” 🙂

Lustra z naszej oferty znajdziecie w promocyjnych cenach po zastosowaniu kuponu tutaj

Inne promocje możesz śledzić na bieżąco na naszym fanpagu Facebook

Trochę historii

Możemy tutaj przeczytać kilka informacji na temat powstania tego niecodziennego zjawiska, jakim jest promocja black week lub black firday, które są ze sobą powiązane:

Czarny piątek (ang. Black Friday) – piątek po Dniu Dziękczynienia, początek nowego sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem w Stanach Zjednoczonych. Ale od początku XXI wieku zwyczaj ten jest propagowany, z powodów komercyjnych, w coraz większej liczbie innych krajów.

W czarny piątek wiele sklepów czynnych jest w dodatkowych godzinach, niekiedy całą dobę, oferując jednodniowe okazje i zniżki. W Stanach Zjednoczonych jest on często najbardziej dochodowy dla sprzedawców w ciągu całego roku; tego dnia od wielu lat zakupów dokonuje ponad 100 milionów Amerykanów.

Od roku 2015 (na niewielką skalę także w poprzednich latach) także w Polsce jest to dzień, w którym rozpoczyna się sezon przedświątecznych promocji

Black Friday stał się nieformalnym świętem zakupów. Gigantyczne zniżki przyciągają ludzi już nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale już nawet na całym świecie. Dziś trudno powiedzieć ile w tym marketingu, ale ile prawdziwych okazji. Od czego to wszystko się zaczęło? Skąd w ogóle nazwa Czarny Piątek i czemu akurat takie wyprzedaże po Święcie Dziękczynienia?

Historycy zajmujący się współczesnością łączą powstanie Black Friday z paradami, jakie urządzano z okazji Święta Dziękczynnie, a konkretnie z faktem, że na ich końcu pojawiała się platforma ze Świętym Mikołajem. Symbolizował on fakt, że kolejne duże święto, to Boże Narodzenie. Pod koniec XIX i na początku XX wieku standardem było to, że parady były sponsorowane również przez domy handlowe. Wykorzystywały one to wydarzenie do promocji swoich sklepów i ofert. Z czasem pierwszy dzień po Święcie Dziękczynienia stał się dniem, w którym oficjalnie startował sezon świątecznych zakupów.

 

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *