z oświetleniem LED do łazienki – jak wybrać?

Lustro to nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki. Można go powiesić nad umywalką (i to jest najpopularniejsza lokalizacja), ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiesić je w zupełnie innym miejscu. Jeszcze do niedawna niemal każda łazienka posiadała jeden z dwóch modeli – standardowe lustro lub szafka z lustrzanym frontem. Dzisiaj się to zmienia, a niezwykłą popularnością zaczynają cieszyć się lustra LED bez ramy (zwłaszcza te okrągłe, ale nie tylko). Ale nawet w tym przypadku wybór wcale nie jest taki oczywisty, gdyż takich luster także jest dostępnych bardzo wiele. Jak zatem wybrać okrągłe lustro bez ramy z oświetleniem LED do łazienki?

Dwie podstawowe kategorie luster LED bez ramy

Wybierając lustro do łazienki z oświetleniem LED można wybierać spośród dwóch podstawowych modeli:

lustro podświetlane od tyłu, które oświetlenie LED ma zamontowane z tył (co daje świetlną poświatę wokół lustra)lustro z podświetleniem w kształcie ramki, które może mieć różną szerokość i różny odstęp od krawędzi lustra. (dodatkowo taka ledowa ramka może mieć formę ciągłą lub składać się z kilku punktów umieszczonych w różnych częściach lustra)W obu przypadkach odległość lustra od ściany wynosi około 2 – 3 centymetrów, aby z tyłu zmieściły się taśmy LED. Oba rodzaje luster są dosyć minimalistyczne i świetnie prezentują się w nowoczesnej łazience. Warto też tu wspomnieć o tym, iż dwa rodzaje podświetleń mogą występować w obrębie jednego lustra. To opcja dla osób, które nie mogą się zdecydować na konkretny model. Która z tych wersji jest lepsza? W tym przypadku jest to kwestia gustu i indywidualnych upodobań.

Parametry techniczne okrągłych luster bez ramy z oświetleniem LED

Niezwykle ważnymi kwestami, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie ledowych luster bez ramy są ich parametry techniczne. Te najważniejsze to:

typ lustra (okrągłe lustro) (zwykłe lub powiększające), rodzaj diod LED (do łazienki lepiej sprawdzą się diody jaśniejsze), pobór mocy (podana w watach)rodzaj i sposób podłączenia zasilania (w tym przypadku może to być przewód z przełącznikiem, kostka elektryczna lub przewód z wtyczką i przełącznikiem) grubość lustra, barwa oświetlenia (zima, neutralna lub ciepła. Nowoczesne modele luster pozwalają na wybór konkretnej barwy – w zależności od potrzeb)klasa szczelności luster (lustro przeznaczone do łazienki powinno posiadać klasę IP44). Niektóre z podanych parametrów (takich jak na przykład grubość lustra, jego typ czy barwa oświetlenia) w dużej mierze zależą od upodobań użytkownika. Jednak na wiele tych parametrów warto zwrócić uwagę bez względu na gust – pobór mocy będzie wpływał na wysokość rachunków, a klasa szczelności decyduje o bezpieczeństwie lustra. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest przeanalizowanie tych parametrów jeszcze przed dokonaniem zakupu.

Dodatkowe cechy luster z oświetleniem ledowym przeznaczonych do łazienki

Parametry techniczne to ważne, ale nie jedyne kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie lustra. Współczesne modele posiadają wiele dodatkowych cech, które sprawiają, iż lustra są bardzo nowoczesne. Tutaj – jeżeli osoba urządzająca łazienkę – jest tym zainteresowana można zwrócić uwagę na dodatkowe cechy. Te najbardziej popularne to:

Mata grzewcza (która zapobiega zaparowaniu lustra) możliwość wyboru barwy i natężenie oświetlenia dotykowy włącznik, włącznik sensoryczny (reagujący na ruch ręką) panel dotykowy na tafli lustra łącznik Bluetooth (ukryty za taflą). Stacja pogodowa lusterko powiększające umieszczone w tafli lustra podstawowego możliwość sterowania przy użyciu aplikacji mobilnej. Czy wszystkie te dodatkowe funkcje są niezbędne? Na pewno nie, ale zdecydowanie zwiększają funkcjonalność lustra i sprawiają, iż staje się ono bardzo przydatnym urządzeniem.

Okrągłe lustro bez ramy z oświetleniem LED to doskonały wybór do każdej łazienki. Takie lustro może pełnić swoje typowe funkcje, ale też – dzięki dodatkowym udogodnieniom – może też być ciekawym i niezwykle przydatnym gadżetem. Wybór konkretnego rodzaju lustra to sprawa bardzo indywidualna. Na szczęście wybór jest tak duży, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

lustro grafitowe bez ramy

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu Facebook gdzie dzielimy się wiedzą i podzielenia się własnymi opiniam

Sklep addhome oferuje szeroki wybór luster do każdego typu pomieszczeń w każdym domu. Możesz tam kupić lustra okrągłe led

One thought on “Okrągłe lustro bez ramy

  1. Kaldekor says:

    Kiedy niedawno remontowałam łazienkę, zdecydowałam się na okrągłe lustro LED bez ramy, które podświetlane jest od tyłu. Przyznaję, że wizualnie prezentuje się to bardzo nowocześnie i dodaje łazience eleganckiego charakteru. Makijaż robiony przed takim lustrem jest o wiele łatwiejszy do wykonania, nawet przy słabym oświetleniu naturalnym. Jestem bardzo zadowolona z wyboru i zdecydowanie polecam takie rozwiązanie innym. Mogłoby się wydawać, że takie nowoczesne lustro jest zarezerwowana tylko dla łazienek w stylu minimalistycznym, jednak nic bardziej mylnego. Moja łazienka jest urządzona w stylu vintage, a mimo to lustro świetnie się wkomponowuje w jej wystrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *