Choć mogą sprawiać wrażenie niepozornych, lustra od dziesięcioleci stanowią ważny element wyposażenia wnętrz. Idealnie wpisują się też w nowy trend, który zakłada, że nawet elementy typowo dekoracyjne powinny pełnić dodatkowe funkcje. Dziś w cenie są zresztą nie tylko klasyczne rozwiązania tego typu. Coraz więcej uwagi poświęca się również lustrom o nieregularnych kształtach. Przyjrzyjmy się im zatem bliżej.

Lustra i ich zalety

Ogromna popularność luster, która nie mija nawet pomimo tego, że moda we wnętrzarstwie zmienia się szybko, nie jest dziełem przypadku. Trudno przecież o rozwiązanie lepiej sprawdzające się wtedy, gdy zależy nam na optycznym powiększeniu zajmowanej przestrzeni. Jakby tego było mało, lustra są jednym z tych elementów aranżacyjnych, które można wkomponować we wnętrze utrzymane w dowolnym stylu. Prezentują się znakomicie w klasycznych salonach i gabinetach, trudno jednak wyobrazić sobie bez nich także wnętrza nowoczesne, będące hołdem dla minimalizmu. Są też idealnym uzupełnieniem stylu japandi organic stawiającego na naturalne materiały, minimalizm i przestrzeń. Nie ma zresztą takiego pomieszczenia, w którym obecność lustra byłaby dla nas zaskoczeniem. Może pojawić się zarówno w salonie i łazience, jak i w sypialni i w każdej przestrzeni jest tak samo mile widziane.

Nieregularne kształty i ich atuty

Projektanci wnętrz nie zrywają radykalnie z klasyką. Celują dziś jednak przede wszystkim w to, co jest niestandardowe i niekonwencjonalne. Choć więc nie odcinają się od typowych luster na planie prostokąta, chętnie sięgają po te, których nieregularne kształty pobudzają wyobraźnię. Lustra takie mają zresztą przynajmniej kilka zalet, których nie da się zakwestionować.

Tym, co skupia na nich uwagę kupujących jest przede wszystkim unikatowy design. Niepowtarzalny wygląd jaki posiadają organiczne lustra sprawia, że trudno zachować wobec nich obojętność. Gdyby jednak rozwiązania tego typu po prostu dobrze wyglądały, po pewnym czasie można byłoby o nich zapomnieć. Lustra o nieregularnych kształtach nie ograniczają się więc do pełnienia funkcji dekoracyjnej. Nie tylko optycznie powiększają pomieszczenie, ale również ocieplają wnętrze. Są nieocenione zwłaszcza tam, gdzie króluje surowy minimalizm i sterylność. Często pojawiają się więc choćby w gabinetach przypominając w ten sposób, że osoby zajmujące gabinet też mają w sobie nutkę nieprzewidywalności.

Mówiąc o korzyściach czerpanych ze stawiania na lustro o nieregularnych kształtach warto pamiętać także o tym, że nie ma ono sobie równych i wtedy, gdy zależy nam na poprawieniu oświetlenia. Jest w stanie odbijać światło w różnych kierunkach, może być więc elementem ciekawych aranżacji rozjaśniających te pomieszczenia, do których regularnie wpada zbyt mało światła słonecznego.

Gdzie może zagościć lustro o nieregularnym kształcie?

Atrakcyjny wygląd lustra o nieregularnym kształcie sprawia, że jednym z najbardziej oczywistych miejsc, w których może być ono umieszczone wydaje się salon. Lustro tego rodzaju w salonie nie tylko rozświetla wnętrze, ale i ożywia je, jest też sprawdzonym sposobem na skierowanie spojrzeń gości i domowników na jego okolice. Można to wykorzystać choćby aranżując w pobliżu lustra kącik kawowy będący sercem salonu. Walory wizualne lustra sprawiają też, że jest ono ciekawym rozwiązaniem w łazience. Co warte podkreślenia, pasuje świetnie zarówno do niewielkiego pomieszczenia, jak i do dość dużego pokoju kąpielowego. W tej przestrzeni świetnie prezentują się zwłaszcza lustra o nieregularnym kształcie, które posiadają własne oświetlanie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby oświetlić je samodzielnie.

Lustro o nietypowym kształcie będzie jednak prezentować się świetnie także wtedy, gdy umieścimy je w mniej typowej przestrzeni. Może być nią choćby kuchnia, w której często uskarżamy się na brak dodatkowych źródeł światła. Warto wprowadzić je też do pokoju nastolatka. Młodzi ludzie cenią sobie oryginalne rozwiązania, chętnie sięgają też po to, co pełni funkcję dekoracyjną i użytkową w tym samym czasie. Lustro może być więc nie tylko ciekawym elementem ozdobnym, ale i akcesorium sprawdzającym się znakomicie podczas szykowania się do szkoły.

Organiczne, nieregularne, japandi organic, lustro.

Zapraszamy do zadawania pytań przez wiadomość email lub na naszym profilu Facebook chętnie podzielimy się zdobytą wiedzą, jak wybrać lustro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *